Ürün Detay

Image

ÇATI TABELASI

ÇATI TABELASI

Çatı Tabelası fabrikaların, firmaların, daha uzaktan görünebilmeleri için veya kurumsal kimliğini daha iyi yansıtmaları için tercih ettikleri tabela çeşididir.

ÇATI TABELASI NEDİR?

Çatı tabelası fabrikalarda, plazalarda binaların veya fabrikaların çatı kısımlarına yapılan çelik konstrüksiyon ayak sistemi üzerine zeminli, zeminsiz veya en çok tercih edilen ızgara zemin üzerine kabartma harfler olacak şekilde yapılır.

Kabartma olan bu harfler isteğe bağlı olarak ışıklı kutu harf veya ışıksız olarak tercih edilebilir.

ÇATI TABELASI YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Çatı tabelası diğer tabelalara göre daha yüksekte ve daha büyük olarak yapıldıkları için çatı tabelası yaptırırken çok dikkatli olunması ve bu işi bilen tecrübeli bir firma ile çalışılması gerekiyor. Çatı tabelasının ilk olarak projesinin iyi bir şekilde çizilmesi gerekmektedir. Ayak profil kalınlığı, çelik konstrüksiyon projesi, rüzgar hesabı doğru bir şekilde hesaplanıp ona göre yapılmalıdır. Tabi ki bunların sağlamlığının önemli olduğu kadar estetik görünmesi de çok önemli ve bu yüzden tabela yapılmadan binaya bilgisayar ortamında yapılacak olan tabela veya logo nun önceden yerleştirilmesi yapılmalıdır.

ÇATI TABELALARINDA HANGİ SİSTEM HARF YAPTIRILIR?

Çatı tabelalarında ekseriyetle ışıklı kutu harf tercih edilmektedir.

Gece yandığında hem çok daha uzaklardan görülmesi için hem de firmalara daha kurumsal bir görünüm kazandırdığı için. Çatı tabelalarında kutu harf yaparken sağlamlık çok önemli, harfler devamlı rüzgar aldığı için her kutu harf sistemini çatı tabelalarında uygulamamız doğru olmaz, çatı tabelaları için en sağlıklı ve sağlam kutu harf sistemi ters tava alüminyum kutu harf sistemidir.

Bu sistemi aşağıdaki link e tıklayarak daha detaylı olacak şekilde inceleyebilirsiniz.

TEKNO TABELA ÇATI TABELASI YAPAR MI?

Tekno Tabela olarak sizlere Gebze de hizmet veren firmamız Reklam Tabela sektörünün her alanında olduğu gibi Çatı tabelalarında da kurumsal firmalara hizmet vermektedir. Tabela öncesinde keşif proje çalışması ve dijital ortamda sunum olarak tüm şeffaflığıyla projeyi yürütmektedir.

Yapmış olduğumuz çatı tabelası örneklerini linki tıklayarak inceleyebilirsiniz.  

https://www.teknotabela.com/hizmet-12-cati-tabelasi.html

 

  • Oluşturan : Admin
Paylaş :

Diğer Ürünler: